صومعه سرا برای مقابله با پدیده چهارشنبه سوری آماده است<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

بنا بر گزارشات رسیده از کمیته بحران شهر صومعه سرا تمامی ارگانهای دولتی و غیر دولتی برای چهارشنبه سوری آماده شده اند. از این میان نیروی انتظامی یا همان پلیس ضد شورش از همه آماده تر است چون یادم است درست زمان نیمه شعبان که شب از تهران به صومعه سرا آمده بودم در میان شهر متوجه شورش مردم و درگیریهای خیابانی بین مردم و پلیس بودم البته واقعاً جای تقدیر دارد که با توجه به حرکاتی که از پاره ای از جوانان حاضر در خیابان دیده شد چطور کار به خون وخون ریزی نکشید خود جای تشکر و قدر دانی از نیروی پلیس دارد ولی تا آنجا که یادم میآید، با آنکه کاملاً بیطرف بودم مرتباً به ما اخطار میشد که متفرق شوید که البته من هم گوش کردم و سعی بر همین کار کردم ولی از آنجا که دامنه درگیریها گسترده بود هر جا که رفتم درگیریها نیز دنبالمان آمد تا که بلاخره دامان مارانیز گرفت وسرانجام بعد از چند ساعت آتش بس اعلام شد و همگی متفرق شدند،البته بعدها متوجه شدم که دلیل درگیریها نیز به دلیل بی دلیلی بود،که خود نمونه بزرگی از نقض حقوق بشردر صومعه سرا محسوب میشود.

 نمونه دیگر رانیز از زمان کودکی بیاد دارم که در شب پایان برگزاری انتخابات مجلس معمولا پلیسی شبیه گارد ویژه جلوی فرمانداری صومعه سرا موضع میگرفت و مردم نیز کم کم از سرتاسر صومعه سرا که چه عرض کنم( ایران) آنجا جمع میشدند، یادم میآید همان موقع از یک آشنای رشتی شنیدم که میگفت انتخابات فقط در صومعه سرا با حال است و ما همیشه بعد از خوردن شام در زیر پل پسیخان به آنجا میآییم تا انتخابات تماشا کنیم!...بگذریم ...اما آنوقتها که هنوز چشم و گوش مردم آنقدر باز نشده بود که جواب هر کشیده را با شکایت بدهند...هی...پلیس هم یک گوشمالی بی دلیل به مردم میداد تا هوس شورش نکنند که یکبارش رانیز ما  بی نصیب نماندیم.

151518_orig.jpg

 

ارگان مهم و حیاتی دیگر نیز مسلماً آتش نشانی است که سوابق درخشان کارهای بزرگش در همین چند سال اخیر چشم جهانیان را نیز خیره کرده که ماموران جان برکف با بهترین تجهیزات امداد و آتش نشانی سعی در کاهش بلایا میکنند البته بماند که اداره آب و فاضلاب از روی دشمنی و کینه ورزی دیرینه ای که با آتش نشانی دارد معمولا از 36 ساعت قبل از وقوع حادثه با کمک یکی از پیشگویان و ستاره شناسان سرشناس دنیا متوجه حادثه میشوند و آب آتشنشانی را قطع میکنند تا دو بار پیاپی در حوادث سوختن چندین مغازه در صومعه سرا ماشینهای آتش نشانی بدون آب  در محل حاضر شوند و تنها پس از 20 ثایه آبپاشی معابر ناگهان متوجه قطع شدن آب از ماشینها گردند و شرمنده خلق...

البته یادمان نرود که در زمان وقوع حادثه مشغول بودن خطوط تلفن آتشنشانی را نیز اضافه نماییم که به دلیل وجود همین دو خط ارتباطی که به دلیل مذاکرات آتش نشانی صومعه سرا با مقر فرماندهی شان که در منزل آتشنشانان محترم مستقر شده است(زز) همیشه اشغال است وخود یکی از دلایل مهم دیگر ... ، البته اگر پاک کردن باقالیهای خانه را نیز در حین انجام وظیفه در کیوسک آتشنشانی بدان اضافه نماییم ،دیگر از اشغال کردن خطوط برای دیدن فوتبال شب صرفه نظر میکنیم، نکته جالب دیگر شماره تلفنهای هماهنگ این ارگان با سایر جاهای ایران است که به جای 125 از شماره تماسهای 3222222و 112 استفاده میشود که خود نو آوری بزرگی در عرصه آتش نشانی کشور محسوب میشود، و تماس گیرنده یکبار باید شماره را نیز از 118 سوال نماید.

 

230136.jpg

 

مکان حایز اهمیت دیگر در این میان اورژانس و بیمارستان موجود در شهر است که با بهره گیری از مجربترین کارکنان و پزشکان دنیا همواره نجات بخش بسیاری از همشهریان محترم از زندگی بوده است! و با بهترین امکانات در کمترین زمان بیماران محترم را سالم تحویل ملک الموت میکنند.از تمیزی، نظافت ، سرعت خدمات و حضور دایم پزشک متخصص نیز هر چه شنیده اید کم شنیده اید.

در این میان لازم به ذکر میدانم که تشخیص پزشکی این بیمارستان در حد بین المللی میباشد و همین چند وقت پیش ناراحتی و درد شکم یکی از دوستان را ناراحتی معده تشخیص دادند که پزشک معالج یکی از بیمارستانهای تهران آنرا اشتباهاً آپاندیس تشخیص داده بود ((متاسفانه)).... البته هرچند که یک هفته بعد آپاندیس این دوست محترم ترکید، ولی معده اوکاملاً سالم و ضد عفونی گردیده بود. (بااینکه نمرد ولی روحش شاد و یادش گرامی باد).

 

061313-29-26_n.jpg

/ 1 نظر / 11 بازدید
امین

خیلی باحال بود