ارجا پرونده ایران به شورای امنیت

 

extract_image.php?image_id=23

 

   بلاخره پس از سالها و پس از هزاران بیانیه و غیره پرونده ایران از آژانس انرژی اتمی به شورای حکام و سپس به شورای امنیت ارسال شد .البته قابل پیشبینی است که در صورتی که در مدت 8 یا 9 سال آینده و صدور هزاران بیانیه دیگر این موضوع به صورت مسالمت آمیز حل نشود نهایتاً و با اجماع جهانی و رای کشورهای دارای حق وتو پرونده مستقیماً به شورای شهر صومعه سرا و هیئت کاراته شهرستان ارجا شود که دارای پیامدهای بسیار ناگواری برای ایران خواهد بود.لازم به ذکر است هم اکنون تنی چند از اعضای شورای شهر صومعه سرا از جمله آقای ...و آقای ... که سرآمد بقیه نیز هستند مشغول مذاکرات مستقیم با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و خانم کندلیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا در اینباره ودر پشت درهای بسته هستند. خبرها حاکی از این مساله است که همه طرفهای درگیر از جمله شهرداری صومعه سرا خواستار راه حل دیپلماتیک در این ضمینه هستند.   (منبع خبرگزاریBBC : خبرنگار Angelina jolie)

 

عید نوروز در خيابانهای صومعه سرا

norooz-8-image.jpg

  باز هم در حاشیه شروع نوروز شاهد شلوغی خیابانهای اصلی شهر به خصوص در چند روز پایانی سال گذشته و روز های اول سال جدید بودیم بخصوص یکشنبه آخر سال که بخاطر دایر شدن بازار هفتگی پر رفت و آمد تر از همیشه بود . ترافیک سنگین از ساعت 4 بعد از  ظهر به حدی رسید که راهنمایی و رانندگی خیابانهای منتهی به میدان اصلی شهر را بست، کاری که معمولاً در تهران و ترافیک این کلان شهر ایران نیز به ندرت انجام میپذیرد.ولی نیروی محترم راهنمایی و رانندگی صومعه سرا گویا برای انجام این قبیل کارها نیاز به در یافت اجازه از هیچ مرجعی ندارد و معمولاً در چنین مواقعی آسانترین راه را انتخاب میکند - در حاشیه اخبار همین روز میتوان به ذیصلاح بودن این اداره در انجام کار سایر ارگانها نیز اشاره کرد که در صبح همین روز کار سنگین اماکن و سد معبر را نیز انجام میدادند و با به هم ریختن بساط چند نفر در حاشیه خیابانها ابراز قدرت کردند...هر چند که خود ما نیز شاهد بودیم که اینکار با اعتراض حتی مردم دیگر مواجه شد . ولی جای تشکر نیز دارد که نیروی محترم راهنمایی و رانندگی کار نیروی انتظامی را نیز بر عهده نگرفتند تا شاهد در گیری ایشان با مردم نیز باشیم.

 

 

 چهارشنبه سوری آمد و رفت

 بله چهارشنبه سوری آمد و رفت ، هرچند که در صومعه سرا به اون صورت خبری نشد که قابل نوشتن هم باشه ولی بر پایه آخرین گزارشات بیشترین حملات طبق معمول در مسیر خیابان طالقانی و ابتدای خیابان برشنورد منتهی به میدان اصلی شهر صورت گرفت ولی هرچی که بود نسبت به پارسال و سالهای قبلش خیلی کمتر و متعادل تر شده بود . خوب چه کنیم شهر فرهنگی یعنی همین...

اما در تهران کاملا بر عکس صومعه سرا بود چون خیلی بیشتر و بدتر شده بود واقعاً میشه گفت شاید بدترین سال بود.

البته نیروی انتظامی هم که این چند سال اخیر متعادل تر شده  بود به خصوص بعد از حوادث کوی دانشگاه تهران ، متاسفانه امسال همه چیز رو فراموش کرده بود و گاهاً تصاویری رو تو بعضی از خیابانهای تهران دیدیم که واقعاً شرمند شدیم.

البته یک سری از این نیروهای محترم پلیس رو اینبار با لباسهایی دیدیم که تا حالا ندیده بودیم و اولین بار بود که میدیدیم چه جوری کار میکنند.

با اینکه عبور متور سوار  در این روز از چند وقت پیش ممنوع شده بود ولی تهران پر از موتور سوار بود.

به خصوص خود نیروهای پلیس سوار بر موتور و بعضیهاشون یه باتوم که تو دستشون بود رو تو هوا میچرخوندند که واقعاً جای تاسف بود. تو بعضی از خیابونها هم که با مردم و مغازه ها درگیر شده بودند که تعجب کردم چرا اینبار خود نیروی انتظامی داشت جو رو به هم میزد.

به هرحال ما طبق رسالتی که رو دوشمون بود برای تهیه خبر زدیم بیرون و تقریباً بیشتر جاهای تهران رو سر زدیم.

مراسم تقریباً از ساعت 5 بعد از ظهر شروع شد و تا ساعت 5/1 شب هم ادامه داشت.

البته ماشین ما هم یکبار از قسمت سقف توسط چند نفر در تهرانپارس مورد هدف یک نارنجک قرار گرفت که شانس آوردیم از این فندقیها بود و اتفاق خاصی نیفتاد .البته دوست ما هم نزدیک بود با هاشون درگیر بشه که من باز طبق رسالتی که داشتم جلوی ایشون رو گرفتم.

چند خیابان مهم از جمله میر داماد کاملاً بسته شده بود  وچند خیابان هم دچار ترافیک بود البته به دلیل ترس مردم از آتیش بازیهای اینروز تقریباً 90% خیابونها بدون ترافیک و کاملاً روان بود که جای تعجب بود .

وضعیت به طور کلی به این شرح بود.....

در شمال تهران ...شهرک غرب وضعیت متوسطی داشت ولی قشنگ بود . خیابونهای میرداماد و یخچال وضعیت بسته ای داشتند و در ميدان محسنی نيز گويا مثل هرسال زيبا وديدنی بود که به دليل جلوگيری نيروی انتظامی نتوانستيم خود را به آنجا برسانيم، در جردن بر عکس روزهای دیگه اصلاً خبری نبود ولی در خیابان ولی عصر از پارک ساعی تا بالای میدان ونک و پارک ملت واقعاً قشنگ بود به خصوص پایین پارک و روبروی بانک مسکن و تقاطع میرداماد.در مسر نیایش هم تا تقاطع ولی عصر خیلی خوب بود ود مردم میدونستن چکار میکنند.

در غرب هم  شهرک آپادانا و اکباتان طبق کل کل چند ساله ای که داشتند نزدیک بود  شهرکهارو به آتیش بکشند. به خصوص تو فاز 1و 3و 5 اکباتان و فاز 3 آپادانا  وضعیت در آریا شهر هم چندان بهتر نبود و تو بعضی از مسیر هاش به سمت بالا و پونک کم کم ما هم داشتیم میترسیدیم.

 وضعیت مرکز شهر هم تقریبا افتضاح بود حوالی میدان انقلاب به سمت شرق تا پارک دانشجو و چهار راه ولی عصر تقریباً بمب باران بود . میدان ولی عصر هم  وضعیت بهتر نداشت و شاید تو این چند سال اخیر معروفترین جای تهران در حوالی چهارشنبه سوری شناخته شده.

در شرق هم هم میدان امام حسین و حوالی اون مثل پیروزی  پر سرو صدا بود در میدان رسالت هم وضعیت رو خیلی بد دیدیم نارمک که واقعاً شلوغ بود و در تهرانپارس هم چندین مسیرش پر سرو صدا بود.

در قسمت جنوب هم که زیاد نرفتیم ولی همون خیابون ولی عصر رو که تا پایین رفتیم هی بدتر میشد و پر سرو صدا تر ،که آخرش ناچار شدیم بر گردیم.

rhnx1l.jpg

یکسری عکس از چهرشنبه سوری تهران هست که میتونید با کلیک رو لینک زیر ببینید

www.aksha.persianblog.ir

84/12/24

 

 

   حادثه دريک شيرينی فروشی صومعه سرا

 

    بر اساس آخرين اخبار واصله از صومعه سرا تعداد چهارتن از کارکنان يک شيرينی فروشی در شهر دچار مسموميت شديد شده اند که از اين تعداد ۳ نفر جان باخته اند و يک نفر ديگر نيز در وضعيت کما عميق قرار دارد و هم اکنون در يکی از بيمارستانهای رشت بستری ميباشد. تاکنون علت بروز اين حادثه از طرف پزشکی قانونی اعلام نشده است. متعاقباْ علت حادثه نيز در صورت مشخص شدن به اطلاع خواهد رسيد

 

 

خيانت گوگل بر عليه صومعه سرا

 

اگر از نرم افزار Google Earth برای مشاهده شهر های مختلف کره زمین استفاده کرده باشید . پس از درخواست نام ایران روی قاره آسیا و سپس مشاهده شمال ایران و استان گیلان در کمال ناباوری مشاهده خواهید کرد در کنار نامهای رشت ،بندرانزلی و فومن هیچ نامی از شهر صومعه سرا دیده نمیشود جالب اینکه برخی از شهرهای کوچکتر نیز با جزییات روی نقشه مشخص شده اند ولی با زوم کردن روی شهر صومعه سرا کوچکترین نامی در اطراف آن نیز نخواهید دید .

در پاسخ به این عمل موهن، سایت somehsara اقدام به ثبت نام در جهت انجام عملیات انتهاری بر ضد این نرم افزار و سایت موهن Google مینماید.

 

google_earth_1.jpg

 مصاحبه ای به مناسبت ولنتاین

valentain800_02.gif

پسر اولی: پسر بازم امسال خل نشی و يه شبه كل حقوق يه ماهت رو براش خرج كنی‌ها!!! از من ياد بگير! هر سال يه هفته قبل از ولنتاين باهاش قهر ميكنم كه خرج رو دستم نيفته! دو روز بعد از ولنتاين هم دوباره بهش زنگ ميزنم و باهاش آشتی ميكنم!!!
پسر دومی: آخه نميشه كه مهدی جون! حداقل يه دسته گل بايد براش بخرم و شام ببرمش بيرون! اگه امسال گردنبند براش نخرم كه تا دو سال باهام حرف نميزنه! گردنبند بدون گوشواره هم كه خوبيت نداره!

.....
دختر اولی: ای بخشكی شانس!! ولنتاين رسيد و من هنوز هيچكی رو پيدا نكردم خرش كنم تا برام كادو بخره!! امسال خوردم به پيسی!!
دختر دومی: نگران نباش بابا! ماشالا خر زياده! از من ياد بگير! هر سال دو تا دو تا كادو ميگيرم!! بهت قول ميدم يه خورده زرنگ بازی در بياری تو هم امسال مثل من دو تا كادو ميگيری!

ضرب المثل صومعه سرایی

* هیچ کس کَلِ نگه تی کولا مبارک

ـ هیچ کس به کچل نمی گوید کلاهت مبارک.

ـ درمورد چیزهای بی ارزش و بیفایده بکار می رود

* زاکان سرمچه داره، اره کشان خورد و خوراکِ .

ـ قیافه بچه ها را دارد اما اشتهای اره کش ها را.

ـ در مورد دو چیز متضاد و متناقض بکار می رود وقتی در ظاهر مشخص نباشد.

* دال پر زنه!

ـ کرکس پر نمی زند.

ـ کنایه از جای سوت و کور و آرام است.

* سگ آه هم به خودا رسه.

ـ آه سگ هم به خدا می رسد

ـ اشاره به این دارد که هیچ ناله ای بی تأثیر نمی ماند.

* خاشه نهه اسب ورجا، علف نهه سگ ورجا!

ـ استخوان را پیش اسب می گذارد و برای سگ علف می ریزد.

ـ در مورد کسی بکار می رود که کاری را درست انجام نمی دهد.

* کساکس غم بوبوهو، بازار خستگی نوبوهو.

ـ اگر مردم در غم هم شریک باشند بازار شلوغ نمی شود.

ـ کنایه از غمخواری و در فکر یکدیگر بودن است.

* توش کونوس به دار نمانه.

ـ اشاره به این دارد که هیچ چیز بدون مصرف نمی ماند و هر چیزی فایده خاص خودش را دارد.

* گیشائی به اما برسه شب کوتا بوبوسته.

ـ عروسی به ما رسید، شب کوتاه شد.

ـ این مثل وقتی بکار می رود که نوبت و شانس و اقبال به کسی رو کند اما به یک عامل بازدارنده برخورد کند.

* ایتا قاشق آب جاکرا غرقا بیهیم.

ـ در یک قاشق آب داریم غرق می شویم.

ـ مراد از این مثل نهایت درماندگی، بیچارگی و ناتوانی است.

* جه کویا بمویی تی پا جل وانیه؟

ـ از کجا آمدی که پایت گلی نیست؟

ـ درباره تازه به دوران رسیده هایی بکار می رود که وارد مقوله هایی می شوند که هیچ اطلاعی از آن ندارند، اما ادعای زیادی دارند.

 

شـهرداران صومعـه سرا

از اسامی شهرداران شهر صومعه سرا، از بدو تا سال 1332 اطلاع درست و دقیقی در دست نیست ولی این از تاریخ 1382 طبق اسناد و مدارک موجود در شهرداری صومعه سرا به شرح ذیل است:

1ـ سید اســدالله نعیمی  2ـ محمــدحسین خوازمــگاهی  3ـ هوشــنگ امیر استوار 4ـ محمود رضــایی  5ـ اکبر شیروانی  6ـ رحیم جعفری نژاد  7ـ سعید محصص  8ـ احمد قدســی  9ـ محمد جواد رفعتــی  10ـ محسن عبیدرحمانی  11ـ محمدرسول عدالتخواه  12ـ اسفندیار تیمــورتاش  13ـ عظیم کمــایی  14ـ علی اخــلاص  15ـ سیـد یوســف باقـری  16ـ حــاج یوســف ابرشـهــر  17ـ جــلال مقــدس  18ـ میرشمس مومنی زاده  19ـ حکمت توفیقی (سرپرست)  20ـ مهندس جلال مقدس  21ـ حسن جباری

فرمانداران صومعه سرا

فرمانداری صومعه سرا از ابتدا تاكنون برعهده اين افراد بوده است: 1ـ سعدآبادی  2ـ موثقی  3ـ بناهی  4ـ خانم قــدس صوفی  5ـ ساسانیان  6ـ خانم دبیره حسنی  7ـ ابوالقاسم سیدپور  8ـ مهرداد نادری  9ـ محمدرضا خطیبانی  10ـ منوچهر طالع ماسوله  11ـ عارف احمدی  12ـ احمدعلی املشی  13ـ احمد چمنی مقدم  14ـ اســلام مفتح  15ـ اکبر درزی  16ـ عبدالرضا بی آزار 17ـ اسماعیل هادی پور  18ـ علی حیدری (سرپرست)  19ـ علی پاینده (سرپرست)  20ـ ناصر حق شناس  21ـ حسن جوادی ۲۲-حاجی علی افضلی

بخشداران

/ 1 نظر / 65 بازدید
sina mashinchi

سلام اقای يوسف زاده اميدولرام حالتون خوب باشه . نميدونم من رو ميشناسيد يا نه ولی خيلی جالب بود هر وقت آپ کردين اطلاع بدين . راستی مراسم خونتون خيلی قشنگ بود